08. 12. 2023 Florbalový turnaj Čeps Cup

 Sportovci 1. stupně naší školy jedou na vítězné vlně. První prosincový den si užilo florbalu mužstvo chlapců i dívek. Obě mužstva okresní kolo florbalového turnaje Čeps Cup vyhrála a vybojovala si postup do krajského kola, které proběhne v lednu opět v Milevsku. Tým dívek hrál v této sestavě: Agáta Veselá, Lucie Kofroňová (5. C), Lucie Žaludová (5.

06. 12. 2023 Mikulášská nadílka

V úterý 5. prosince naši školu tradičně navštívil Mikuláš s početnou družinou rozjívených čertů a hodných andělů z řad našich deváťáků. Ve třídách už se na ně čekalo, někde s menší, jinde s větší nervozitou. Mikuláš probral s učiteli, zda jsou jejich žáci hodní, čerti sem tam někoho postrašili a andělé všem žákům předali mikulášské perníčky. Žáci jim zase na oplátku zazpívali písničky nebo zarecitovali mikulášské říkanky, někde dokonce obojí.

05.12.2023 Mladí pro klima - simulační hra

Ve čtvrtek 30. 11. navštívil třídu 6. B v rámci projektu Mladí pro klima Mgr. Tomáš Brabenec ze Střediska ekologické výchovy SEVER. V rámci dne žáci sehráli simulační hru "Jak se žije v Podnebíně". Dozvěděli se, jaké jsou očekávané dopady změny klimatu v ČR a jaká adaptační opatření je možné realizovat na místní úrovni.

04.12.2023 Otevření e-shopu

Dobrý den,

rádi bychom Vám touto cestou opět předali odkaz na náš e-shop se školním oblečením.
Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem eshopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/zsmilevsko/
Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 19.12.2023 Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce.
Doufáme, že budete mít z naší kolekce stejnou radost jako máme my!

29. 11. 2023 Slabikáře v prvních třídách

Konečně jsme se dočkali! Do prvních tříd zavítala zástupkyně 1. stupně Štěpánka Nováková. Všichni prvňáčci předvedli, co se stihli naučit. Přednesli básničky, přečetli slabiky i první slova. Výkony nebyly úplně dokonalé, protože některé přemohla obrovská tréma. Nikomu to ale nevadí - bereme to jako výzvu ke zlepšení. Za snahu a píli všichni obdrželi své Slabikáře a malý dáreček.

29. 11. 2023 Fotbal

Dva týmy mladých fotbalistů naší školy se ve čtvrtek  16. listopadu vypravily do milevské sportovní haly na fotbalový turnaj, který uspořádala 2. ZŠ spolu s FC Milevsko. Po úspěšných zápasech ve skupinách odehrála obě naše mužstva zápasy o umístění vítězně. Tým B porazil 2. ZŠ Milevsko a obsadil krásné třetí místo.

Subscribe to