Několik tipů na zprovoznění Google aplikací na telefonech s Android a iOS

   Několik tipů, které Vám mohou pomoci se zprovozněním nefukční aplikací google učebna a meet na telefonech se systémem Android a iOS.

Aplikace google Učebna

 po stažení aplikace z Google Play se nelze do učebny přihlásit. Je zobrazena chybová hláška, aby jsme kontaktovali svého IT administratora. Poté zkuste následující.

  • telefon musí být zabezpečen zámkem obrazovky (pinem, gestem, či otisky ), jinak se není možné do aplikace přihlásit. Zámek obrazky lze snadno aktivovat přímo v nastavení zařízení, nejčastěji to bývá označeno jako kódový zámek, zámek, zámek obrazovky, gesto, face ID a kód. Na starších telefonech to může být ještě v podsložce zabezpečení. Kód lze nastavit jako 6-místný popř. 4-místný a skládá se pouze z čísel. Gesto lze nastavit libovolné a v případě použití otisku prstů, si můžete nastavit více otisku a ne pouze jeden prst.
  • v případě používání zámku obrazovky a stále nemožnosti se přihlásit do aplikace, zkuste opakovat přihlášení po sobě stále dokola (doporučujeme 3-5x).
  • pokud i nadále se nedaří aplikaci spustit, zadejte na telefonu do internetového prohlížeče Google adresu classroom.google.com, zde je možné se přihlásit. Tím jsme se přistoupili do učebny přes prohlížeč a vše by mělo být funkční. Tato internetová stránka Vám i nabídne uložit zástupce na plochu telefonu pro příští rychlé spuštění (stačí kliknou jen na tuto ikonu na ploše). Přes aplikaci je samozřejmě komfornější pracovat, nicméně i v prohlížeči je učebna přijatelná.

Google Meet

   může se stát, že nedojde k propojení odkazu z mailu, který jste dostali od paní učitelky s aplikací meet. Po kliknutí na odkaz se sice aplikace Meet otevře, ale nenačte se adresa videokonference a je po Vás vyžadován kód. Poté tedy můžeme kód zadat i ručně. V mailu, který jsme dostali je uveden celý odkaz na videokonferenci ve tvaru např. https://meet.google.com/pkp-ahsv-nnx popř. ještě s otazníkem a číslem na konci ještě https://meet.google.com/pkp-ahsv-nnx?hs=151. Opíšeme si tedy kód pkp-ahsv-nnx (kód videokonference je jen ta část za lomítkem), který přepíšeme do aplikace Meet. Pin pod odkazem není zapotřebí nikam zadávat. Nově Vám mohou zaslat učitelky i jen stálý kód na online meet, např. ve formátu aj5, cj6 atd.