20. leden 2020 - Krajská kola ve florbalu

Ve středu 15. ledna vyrazilo družstvo našich florbalistů ze 6. - 7. tříd hájit čest okresu Písek na krajském kole v Kaplici. Po zisku 7 bodů ve skupině, kdy kluci porazili Tábor a Kaplici, remizovali se Strakonicemi, postoupili do semifinále. Zápas s Frymburkem zvládli výborně a vytoužené finále se stalo skutečností. Soupeřem byli florbalisti Vimperka, kteří nám podlehli 1:3. Radost našich hráčů byla zasloužená. Přejeme hodně zdaru v dalších bojích!! Školu reprezentovali tito hráči: Karel Čunát, Tomáš Vácha - 7. B, Jakub Kraus, Václav Chvojan - 7. A, Adam Suchan, Adrian Sivák - 7. C, Jan Pištěk, Jakub Kudrna - 6. A, Oto Hanus, David Koutník, Michal Bejšák, Marcel Trkovský – 6. B.

Hned ve čtvrtek 16. ledna nastoupil v Sezimově Ústí do krajského kola i tým žáků v kategorii IV. (8. - 9. třída). V turnaji nenašel přemožitele, ale finálový zápis s týmem Českých Budějovic byl velmi náročný, protože náš tým musel vyhrát, soupeři vzhledem k lepšímu skóre stačila remíza. Náš tým po zlepšeném výkonu nakonec urval vítězství v poměru 3:2 pro sebe. Tým nastoupil ve složení: Adam Hejný – 8. A, Jan Bejšák, Daniel Dolejš, Šimon Klíma, Jakub Řežábek, Adam Sláma – 8. B, Lukáš Čunát, Martin Schorník, Patrik Novotný – 8. C, Jakub Čapek, Vít Šobek, Jakub Trojáček – 9. A, Tomáš Kopáček, Pavel Pištěk, Adam Špánek – 9. B. Do týmu patří ještě Jakub Veselý – 8. A, kterému nemoc překazila účast a přejeme mu brzké uzdravení.

Oba týmy slaví historický úspěch a postoupily do kvalifikace o republikové fnále a utkají se ve čtvrtek 23. a v pátek 24. ledna v Plzni s týmy ze Západočeského a Středočeského kraje. Velká gratulace všem, že nejlepší školní florbalové týmy v Jihočeském kraji jsou z naší školy.

Tabulka výsledků ze Sezimova Ústí: Tabulka výsledků.

Mgr. Eva Syrovátková, Mgr. Lenka Soldátová