1. 7 2021 Léto a prázdniny jsou tady

Vážení účastníci na naší cestě vzděláním,

včera skončil školní rok 2020/2021 předáním vysvědčení. Pokud se mohu podívat zpět, tak za svou učitelskou praxi jsem nezažil podivnější školní rok.  Podivnější tím, že nám ukázal, jak se může výuka ze dne na den změnit, ale také to, že to stojí hodně úsilí, ale i v těchto "bojových" podmínkách se nechá vést výuka kvalitně. Z mé strany velký respekt k tomu, jak se dařila spolupráce mezi učiteli, žáky i rodiči. Takže po tomto velkém úsilí si určitě všichni zasloužíte trochu si odpočinout, užít si prázdniny. 

Včera to byl poslední školní den našich 9. ročníků. Pro mě opět krásná chvíli, kdy si člověk uvědomí, ano, to je to proč děláme tuhle práci, má to smysl a cíl. Jak se z žáčků, kteří nesměle přišli do 1. tříd stanou ti super deváťáci, z kterými, ač se nám nechce,  se musíme rozloučit, aby mohli s tímto koncem začít psát další etapu svého života. Takže, ať se daří. Jakmile budeme mít všechny fotografie z předávání, tak Vám je  nasdílíme a budete si je moci stáhnout před váš google účet, který Vám necháme otevřený do konce prázdnin, pak ho přesuneme do účtů absolventů a přestane být aktivní. 

Velký obdiv patří našim prvňáčkům, kteří si vedli skvěle, vše zvládli. Paní učitelky třídní je bezpečně provedli distanční výukou a věřím, že rodiče, kteří nám byli velkou oporou jsou na ně plným právem hrdí. 

Poděkování patří všem, kteří se podílí, jak jsem nazval v nadpise - cestě vzděláním.

Tak přeji krásné prázdniny a na shledanou ve středu  1. září, kdy otevřeme, doufám již "normální školní rok".

Těšíme se na Vás.  

PaedDr. Martin Hrych