14. 6. 2021 - Exkurze 4. A a 4. B v Táboře

Ve čtvrtek 10.6. jeli žáci těchto dvou tříd, v rámci dějepisné výuky, do táborského Husitského muzea na lektorský program s názvem Neporazitelní husité. 

 Kdo byli husité a co měli za lubem? Co znamená přijímání pod obojí? O kolik let se musíme vrátit, když mluvíme o pozdním středověku? Kdo byli Jan Hus a Jan Žižka? Jak válčili husité a proč bylo tak těžké je porazit? Na všechny tyto otázky jsme dostali odpověď na základě výkladu a vyprávění paní lektorky, práce s pracovním listem ve skupinkách, manipulací s objekty, didaktickou hrou a dramatizací bitvy husitů....

 Nezapomněli jsme navštívit ani chodby středověkého podzemí. Rozsáhlé sklepy z 15. a 16. stol. byly vyhloubeny ve skalním podloží v hloubce až 16 metrů a jsou zajíma­vou technickou památkou pozdního středověku. Prohlídková trasa má délku přibližně 500 metrů a vznikla roku 1947 propojením sklepů pod Žižkovým náměstím.

Celá exkurze se nám moc líbila, všichni si to moc užili a jako vzpomínku na tento den si koupili spoustu upomínkových předmětů.     

                                                                                                                                                                                                         tř. uč.:  M. Pešičková a J. Marelová