14. 4. 2021 DEN ZEMĚ NA NAŠÍ ŠKOLE

Vážení rodiče, milé děti,
možná někteří z vás vědí, že 22. duben je všeobecně znám jako Den Země. Ani my nechceme tuto významnou skutečnost pominout, a tak bychom vás rádi v následujícím týdnu od 19. 4. do 25. 4. vyzvali k zapojení se do akcí Ukliďme svět a Kampaň obyčejného hrdinství.

1.Ukliďme svět
Akci organizuje Český svaz ochránců přírody. S dětmi, které budou v tomto týdnu ve škole, budeme uklízet okolí školy. Pro všechny ostatní máme připravené úklidové pytle na sběr pohozených odpadků v přírodě. Pustit se do úklidu lze při jakékoli individuální vycházce. Stačí si s sebou přibalit pytel, v němž se posbíraný nepořádek z přírody odnese. Pytle s logem akce Ukliďme svět nabízíme zdarma k vyzvednutí v kanceláři školy. Podělte se s námi o fotky nasbíraných odpadků (a klidně třeba i jarních kvítků apod.) ze svých procházek. Uveďte nám, prosím, i místo sběru, ať víme, kde všude jsme přispěli  ke zlepšení prostředí. I drobný individuální úklid přírodě pomůže.

2. Kampaň obyčejného hrdinství
Kampaň vyhlásilo vzdělávací centrum Tereza Praha. Obyčejné hrdinství je chování, které každý den zlepšuje náš svět skrze naše skutky. Každý z nás může pro planetu něco malého udělat. Kampaň obsahuje 9 konkrétních různě obtížných výzev. Kdokoli z řad dětí i dospělých (rodičů, učitelů atd.) si může vybrat, jakou výzvu/jaké výzvy chce splnit, a své úspěchy zaznamenávat do vyhodnocovacího listu – tzv. deníčku.
Letošnímu výzvami jsou:

1. Zasaď rostlinu!
2. Využívej ekodopravu!
3. Buď venku!
4. Udělej něco pro ostatní!
5. Zastav letákovou epidemii!
6. Sniž spotřebu vody!
7. Jez zdravě a ekologicky!
8. Šiř informace!
9. Den pro sebe!

Deníček si lze vytisknout z přílohy pod tímto textem nebo vyzvednout v kanceláři školy. Vyplněný deníček odevzdejte do školy - osobně nebo na e-mail: souteze@zsmilevsko.cz .
Zapojme se do akcí ke Dni Země a nezapomínejme, že příroda nás potřebuje nejen v tento den a týden, ale i po celý rok!

Podrobnější informace v odkazech:

Příloha Velikost
OH_Deníček_účastníka_2021.pdf 509.05 KB