5. 11. 2020 Informace k datové SIM kartě od T-Mobile

 Společnost T-Mobile přišla s nabídkou možnosti dodat školám datovou SIM pro rodiče, kteří v rámci distanční výuky potřebují připojení k internetu a získat tak na 3 měsíce neomezená data. Článek o této nabídce můžete na webu MŠMT ČR najít zde.

Chtěli bychom k této nabídce přidat několik informací, které si musíme uvědomit před tím, než si datovou kartu pořídíme. K tomu, abychom  ji mohli použít, musíme mít splněny určité technické předpoklady:

a) pokud chceme datovou kartu použít v mobilním telefonu - ideální by bylo mít telefon s dvěma SIM sloty - jeden na telefonování a druhý by byl pro datovou kartu, využijeme na internet v mobilu,  popřípadě si vytvoříme tzv. hotspot (zapnutím  této funkce v mobilu vytvoříte vlastní wifi síť z mobilních dat, ke které připojíte další zařízení - tablety, notebooky). Pokud nemáte duální SIM, musíte vložit do mobilu místo karty na telefonování kartu datovou, nezavoláte si, ale máte data :-)

b) tablety - většina tabletů má pouze připojení na wifi, nemá slot na SIM kartu, tam datovou kartu nevložíte. Musíte mít tablet s slotem pro SIM kartu, tzn. Cellular. Tyto tablety jsou většinou dražší, proto méně rozšířené. 

c) notebook - většina notebooků nemá přímo slot pro vložení SIM datové karty, proto si kartě musíte pořídit ještě, tzv. USB LTE modem pro připojení k internetu (investice od 1000,- Kč výše ) 

Doufáme, že Vám naše informace alespoň trochu pomohli pro představu o použití datové SIM. 

Pokud byste tedy měli zájem o pořízení datové SIM napište nám na mail podpora@zsmilevsko.cz

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zjišťujeme potřebu zapůjčení notebooků.