5. 10. 2020 Exkurze MAKOV (30. 9. 2020)

Ve středu 30. 9. 2020 vyrazily třídy 2. A  a  2. C na přírodovědnou exkurzi do záchranné stanice Makov.

Děti zde mohly vidět ve voliérách ptáky, kteří jsou hendikepovaní a nemohou se vrátit do volné přírody. Dozvěděly se, co se ptáčkům stalo, že skončili v záchranné stanici, a proč se nemohou do volné přírody vrátit.

Součástí programu bylo i kroužkování ptáků. Děti měly možnost vidět odchytovou síť a kroužkování pěnkavy, která se do ní chytila.  Dozvěděly se zajímavé věci i o kroužkování labutí, které mají kromě kroužku na noze i velký kroužek na krku.

Úspěch sklidila vydra a neposedné veverky. Zvířátka se před dětmi předváděla a děti se od nich nemohly odtrhnout.

Zábavu si druháčci užili i při svačinové přestávce mezi programy. Vyzkoušeli si, jak fungují mlýnky ve vodním korýtku.

Děkujeme paní Račanové a panu Peclovi za výklad a trpělivost.