Aktivity družina - Květen 2022

   Hned na začátku května jsme mluvili o bezpečnosti. Tentokrát ne o bezpečném chování na kole nebo ve městě, ale o zásadách bezpečnosti při kontaktu s cizím nebo i vlastním psem.

   Z Kynologického Servisu s programem Bezpečný pes za námi do družiny přijela paní Kateřina s jejím psím miláčkem. Nejprve jsme si zopakovali stavbu-popis psího těla. Poté nás učila řeči psího těla, jeho mimiku a rozpoznávat psí varovné signály.

   V další části programu paní Kateřina navozovala konkrétní situace ze života, do kterých se může dítě spolu s cizím psem dostat (pes na vodítku, kterého potkáme na ulici se svým pánem, pes kdekoliv přivázaný, pes bez pána pobíhající po ulici a hlavně nejhorší situaci a to psa agresivního, který již vykazuje známky blížícího se možného napadení), jak tyto situace konkrétně řešit a zvládat a co v těchto případech nejlépe dělat. Děti si osvojily techniky, které jim pomohou chránit si důležité části těla v případě útoku psa.

A jako bonus se mohly s pejskem osobně seznámit pod dohledem paní Kateřiny a to dle pravidel, které se je snažila naučit.

Z deštivého dopoledního počasí na nás odpoledne vykouklo sluníčko, a tak jsme mohli strávit příjemné zábavně-naučné odpoledne venku na hřišti.

   Samozřejmě jsme nezapomněli na naše oblíbené výtvarné a stavební aktivity. Milovaným maminkám jsme k Svátku matek vyráběli přáníčka a drobné dárečky. Květnová příroda nás natolik inspirovala, že jsme mohli její krásy lehce přenášet na papír. No, posuďte sami.