19. září 2019 - Bezpečně do školy a zpět. Den bez aut.

V příštím týdnu bychom se chtěli zapojit do akce Mezinárodní den bez aut, která připadá každoročně na 22. září. V týdnu od 23. – 27. září bychom chtěli provést dvě akce. První má název „Bezpečně do školy a zpět domů“. V rámci ní budou žáci některých tříd mapovat svou cestu do školy a zpět, zaznamenávat do mapy města nebezpečná místa, která musí překonávat při cestě do školy a nazpátek. Výstupem této aktivity by měl být vznik mapy kritických a nebezpečných dopravních míst v našem městě. Druhá akce „Den bez aut“ se bude konat ve středu 25. září. V tento den bychom požádali rodiče, aby zapomněli na to, že existují automobily a pokusili se využít jinou formu dopravy do školy se svými dětmi. U milevských by to byla určitě preference dopravy do školy pěšky, maximálně MHD. U dojíždějících preference hromadné autobusové dopravy, kterou běžně využívají. Výstupem této aktivity by bylo statistické porovnání využití jednotlivých druhů dopravy v běžných dnech a v tomto dnu. Vím, že pro někoho to může být složité vzhledem k pracovnímu vytížení, ale možná je to někdy i naše pohodlnost. Pojďme si tedy užít „Den bez aut“ a cestou do školy si s dětmi popovídat a vysvětlit jim nástrahy možných dopravních situací, s kterými se při cestě do školy mohou setkat. Budeme rádi, když se do akce zapojí co nejvíce našich žáků a jejich rodičů. Předem děkuji za účast.

PaedDr. Martin Hrych, ředitel školy