12. září 2019 - Vynikající sportovní úspěch Báry Sulanové

Ve dnech 5. 9. – 6. 9. 2019 proběhl v Brně jubilejní desátý ročník celorepublikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Závodu, který probíhal na brněnském sportovním stadionu VUT, se zúčastnilo 616 dětí a 45 učitelů z celé ČR. Naši školu reprezentovala v kategorii jednotlivců BÁRA SULANOVÁ, žákyně 9. B, která se do soutěže kvalifikovala. Se svými soupeřkami se utkala v deseti disciplínách, které byly rozděleny do dvou dnů. Akce začala středečním příjezdem, prezentací, technickou poradou a nácvikem slavnostního zahájení. Samotné soutěžení se naplno rozjelo ve čtvrtek ráno, kdy na Báru čekalo prvních pět disciplín. A začala naprosto skvěle. Přemožitelku nenašla v dálce, když skočila 5,16 m, a v hodu medicinbalem, kde její nejdelší pokus měřil 15,90 m. Následovaly shyby na šikmé lavici, z kterých měla asi největší obavy. V časovém limitu 2 minut zvládla 51 shybů a ještě přidala 298 přeskoků přes švihadlo. První sportovní den zakončila bronzovou příčkou v běhu na 60 m s časem 8,52 s. V pátek byla nervozita znatelná. Trochu opadla výborným trojskokem v délce 8 m, který ji v této disciplíně vynesl na první místo. Ve skvělých výkonech pokračovala dál. Všechny soupeřky za sebou zanechala, když během 2 minut zvládla neskutečných 148 kliků a po krátkém odpočinku ještě 104 sedů - lehů. Hod kriketovým míčkem, který dolétl na hranici 52,5 m, ji přiblížil k příčce nejvyšší. Poslední náročnou disciplínou byl běh na 1000 m, kdy doběhla v čase 3:37 min. Po sečtení všech bodů se netrpělivě očekávalo vyhlášení vítězů. V tomto letošním Republikovém finále se talentovaná Bára Sulanová stala vítězkou z 19 závodnic ročníku narození 2004 s celkovým počtem 8 753 bodů. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.