12. 4. 2024 Návštěva Kompostárny - 5. B

Dnes, v pátek 12. 4., jsme využili krásného slunečného počasí a vyrazili na prohlídku milevské kompostárny, kterou spravují SMM. Čekala na nás paní Ing. M. Vratislavská, zástupkyně vedoucí odboru odpadového hospodářství MÚ, která nás kompostárnou provedla a děti srozumitelnou formou informovala o  jejím fungování. Tzn. jakým způsobem zde dochází, za aerobních podmínek - k přístupu vzduchu, ke zpracování organických surovin (listí, trávy, větví apod.),  jejichž finálním produktem je kompost - hnojivo. Při zpáteční cestě jsme si ještě ukázali, kde v Milevsku vykupují kovy a kde se nachází Sběrný dvůr. Žáci si tak rozšířili své znalosti nejen v rámci projektu RECYKLOHRANÍ, ale i do svého běžného života.