24.3.2023 Matematický klokan

Minulý pátek se na naší škole uskutečnila soutěž "Matematický klokan", která probíhá každoročně pod záštitou Jednoty českých matematiků a fyziků a UP v Olomouci.  Žáci soutěžili ve 4 kategoriích. Ve všech kategoriích řešili žáci soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž měli na výběr jednu z pěti nabízených možností řešení.

Výsledky v jednotlivých kategoriích

Cvrček (2. - 3. třída ZŠ) - 1. - 2. místo: Polák Matyáš 3. A a Šmelc Šimon 2. B, 3. místo: Vaník Matěj 3. B (soutěžilo 46 žáků)

Klokánek (4. - 5. třída ZŠ) - 1. místo: Poledníková Hana  5. B, 2. místo: Čunátová Lucie 5. C, 3. místo: Hrych Antonín 5. B (soutěžilo 71 žáků)

Benjamín (6. - 7. třída ZŠ) - 1. místo: Humlová Alžběta 7. A, 2. místo: Jordánová Bára 7. B, na 3. místě se umístili: Bláhová Adéla 6. A, Jandová Tereza 7. C a Klozová Anna 7. B (soutěžilo 47 žáků)