9. 5. 2022 Branný závod v Milevsku

Dne 27. 4. 2022 se uskutečnil u fotbalového stadionu v Milevsku branný závod. Za 1. ZŠ Milevsko se zúčastnily tři týmy tvořené žáky sedmých, osmých a devátých tříd. Nejúspěšnější z našich týmů obsadil krásné třetí místo.

Branný závod zahájil několika slovy senátor pan Větrovský. Po nástupu jsme začali plnit jednotlivé úkoly na  celkem jedenácti stanovištích. Na prvním stanovišti byla střelba ze vzduchovky, na druhém jsme se učili, co dělat, a jak se zachovat, při poskytování první pomoci. U třetího stanoviště nás čekal náročný člunkový běh a na čtvrtém jsme si vyzkoušeli orientaci podle buzoly a kompasu. Pak následoval hod granátem na vyznačené místo a používání hasících přístrojů. Na sedmém stanovišti jsme dělali dřepy a na osmém probírali, jak bychom se měli zachovat při požáru, dopravní nehodě a jak pomoci dalším zraněným, kteří se na místě nacházejí. Na devátém stanovišti došlo na vázání uzlů a přecházení přes lano. U desátého se odpovídalo na otázky o naší zemi a na posledním se spojovaly letopočty s různými historickými událostmi.

Branný závod byl náročný, zábavný a obohacující, a to především díky pomoci vojáků a vojenských veteránů, kteří dohlíželi na plnění úkolů.

                                                                                                                                                                           Elena Pincová, 7.B