10. 5. 2020 - Pár tipů na zprovoznění Google aplikací na telefonech s Android

   Poslední dobou se množí dotazy na nefukční aplikace google učebna a meet na telefonech se systémem Android. Proto Vám zde přinášíme několik tipů, které Vám mohou pomoci s jeho zprovozněním.

Aplikace google Učebna

 po stažení aplikace z Google Play se nelze do učebny přihlásit. Je zobrazena chybová hláška, aby jsme kontaktovali svého IT administratora. Poté zkuste následující.

  • telefon musí být zabezpečen zámkem obrazovky (pinem, gestem, či otisky ), jinak se není možné do aplikace přihlásit
  • v případě používání zámku obrazovky a stále nemožnosti se přihlásit do aplikace, zkuste opakovat přihlášení po sobě stále dokola (doporučujeme 3-5x).
  • pokud i nadále se nedaří aplikaci spustit, zadejte na telefonu do internetového prohlížeče Google adresu classroom.google.com, zde je možné se přihlásit. Tím jsme se přistoupili do učebny přes prohlížeč a vše by mělo být funkční. Tato internetová stránka Vám i nabídne uložit zástupce na plochu telefonu pro příští rychlé spuštění (stačí kliknou jen na tuto ikonu na ploše). Přes aplikaci je samozřejmě komfornější pracovat, nicméně i v prohlížeči je učebna přijatelná.

Google Meet

   může se stát, že nedojde k propojení odkazu z mailu, který jste dostali od paní učitelky s aplikací meet. Po kliknutí na odkaz se sice aplikace Meet otevře, ale nenačte se adresa videokonference a je po Vás vyžadován kód. Poté tedy můžeme kód zadat i ručně. V mailu, který jsme dostali je uveden celý odkaz na videokonferenci ve tvaru např. https://meet.google.com/pkp-ahsv-nnx popř. ještě s otazníkem a číslem na konci ještě https://meet.google.com/pkp-ahsv-nnx?hs=151. Opíšeme si tedy kód pkp-ahsv-nnx (kód videokonference je jen ta část za lomítkem), který přepíšeme do aplikace Meet. Pin pod odkazem není zapotřebí nikam zadávat.

Doufáme, že tyto tipy napomohou zprovoznit aplikace Google i na Vašich telefonech.

Obrázek