20. 03. 2024 - Ukliďme svět

Žáci 7. ročníku se v pátek 15. 3. zapojili do akce Ukliďme svět, kterou pořádá ČSOP. Společně se svými učiteli posbírali odpadky v okolí Milevska – v okolí Šibenného vrchu, na trasách k Židovskému hřbitovu a k Vášovu mlýnu. Naši sedmáci udělali dobrý skutek, strávili den v přírodě. Odměnou jim byly opečené špekáčky na školní zahradě.

19. 03. 2024 Recyklační výzva

Třetím úkolem v rámci projektu Recyklohraní byla Recyklační výzva - Dejme do pohybu nepotřebné elektro a baterie. Úkol byl zaměřen na jejich třídění a recyklaci, neboť obsahují suroviny, které poslouží k výrobě nových produktů. Žáci ze 3.C a 8.B vyrobili propagační letáček na jarní sběrovou kampaň elektrospotřebičů, vyrobili sběrnou nádobu na baterie, vyplnili pracovní listy.

14. 3. 2024 Představení projektu 6.B

V rámci programu Škola pro udržitelný život se zaměřením na klimatickou změnu plní žáci 6.B po celý školní rok úkoly podle zadané metodiky. Zamysleli se nad vlivem klimatické změny v našem městě a navrhují konkrétní adaptační a mitigační opatření, která přispějí ke zmírnění dopadů klimatických změn. Své dosavadní výsledky představili 12. 3. vedení školy a vedení Městského úřadu v Milevsku v prostorách radnice. V příjemném prostředí a přátelské atmosféře provedli všechny přítomné dosavadní prací v projektu. V letošním roce se zabývali problematikou dopravy kolem školy, Milevským potokem v Bažantnici, parkovištěm u viaduktu a novou průmyslovou zónou v Dukelské ulici. Žáky teď čeká 26. 3. setkání v Praze, kde budou své návrhy představovat dalším zapojeným školám. Na závěr proběhne realizace výzvy Týden bez aut a pořízení stojanu na kola před budovu školy.

14. 03. 2024 Okresní kolo házené v Písku

V pondělí 11.3.2024 se žáci a žákyně naší školy vydali do Písku na okresní kolo turnaje v házené. Chlapci nasbírali cenné zkušenosti a obsadili šesté místo. Dívky postoupily ze své skupiny z prvního místa a o postup na kraj se utkaly proti děvčatům ze základní školy, která vloni vyhrála republikové finále. Zápas byl napínavý až do samotného konce. Skončil remízou a následovalo pět 7-metrových hodů, které měly rozhodnout. A tak se stalo. Naše děvčata vyhrála 1. místo a postoupila do krajského finále, které se bude konat ve Strakonicích.

Děkujeme děvčatům i chlapcům za jejich bojovnost a reprezentaci školy.

10. 03. 2024 🎈🎉 Maškarní učení na stanovištích v 1.A 🎈🎉

V pátek 8. 3. jsme si užili třídní karneval spojený s učením na stanovištích. Děti si užily zábavu v kostýmech a vedle toho si procvičovaly probírané učivo. Úkoly nás tentokrát provázel klaun a děti plnily úkoly s velkým nasazením. Stihli jsme si i několikrát zatančit na píseň Já tak rád trsám, trsám a zhodnotili jsme celý školní týden. Už se těšíme na další podobnou akci.

08. 03. 2024 Sběr vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií

Po celý březen ve škole v rámci programu Recyklohraní vybíráme drobné elektro: kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, mp3, telefony, nabíječky, elektrické šňůry, fény, varné konvice, žehličky, holicí strojky, elektronické hračky, mikrovlnky, toustovače, mixéry, elektrické ruční nářadí, vysavače apod. Současně probíhá i sběr starých baterií.

Předem děkujeme!

Subscribe to