5. 4. 2021 Srdce s láskou darované - hlasování

Udělat někomu radost, vyloudit na tváři úsměv, nemyslet jenom na sebe. To jsou hlavní myšlenky i letošního ročníku akce Srdce s láskou darované.  Této myšlenky se ujaly žákyně 7. B a vytvořily projekt:  Domeček pro panenky do dětského domova

Pokud se Vám projekt libí, budeme rádi, pokud ho podpoříte hlasem na stránkách Srdce s láskou darované  . Děkujeme.

A jak projekt vznikal:

Děvčata byla nápadem zapojit se do soutěže nadšená. Společně jsme hledaly inspiraci, vymýšlely náměty, které jsme rozváděly nebo naopak hned zavrhly a nakonec jsme se shodly na výsledném námětu. Uděláme domeček pro panenky, který ale nebude jen tak nějaký!!!

S realizací této představy nám musel pomoci jeden tatínek, který poskytl potřebné dřevěné části. Pak už jsme nastoupily my – radily jsme se, dohadovaly, někdy i překřikovaly, ale došly jsme ke kompromisu. Od začátku nám bylo jasné, že tento domeček bude kopií velkého domu, v kterém bychom rády někdy bydlely i my. Předáme ho do nějakého zařízení dětem, které vyrůstají bez rodičů, bez přátel, bez rodiny. Alespoň tak jim částečně vynahradíme absenci rodinného zázemí.

Z počátku jsme se držely trochu zpátky, ale pak jak práce postupně pokračovaly, nechaly jsme se trochu unést. Do koupelny černobílé čtvercové obklady, vanu, do kuchyně jsme umístily kompletní kuchyňskou linku včetně spotřebičů, zkrátka vše, co by hospodyňka při zařizování nového domu uvítala. Nechybí samozřejmě jídelní kout, obývací pokoj s televizorem i pokojíky pro kluka i děvče kompletně zařízené.

Po dokončení rozkládacího domečku jsme přemýšlely, do jakého zařízení bychom tento model předaly. Hned nás napadl Dětský domov ve Zvíkovském Podhradí, který se nachází nedaleko našeho města Milevska.

Doufáme, že se epidemiologická situace trochu uklidní a my budeme moci osobně předat tento model dětem v Dětském domově. Přály bychom si, aby se jim náš výtvor líbil a aby si s ním děti užily mnoho šťastných chvil.

Autorky projektu:

Barbora Stejskalová