7. prosinec 2018 

Druháčci v městské knihovně
V pátek 30. listopadu navštívili žáci všech druhých tříd Městskou knihovnu v Milevsku, kde zhlédli pořad „VŮNĚ VÁNOC". Paní knihovnice připravila dětem zajímavou hodinku plnou soutěží a pohádek. Všem se v knihovně moc líbilo.

Třídní učitelé 2. tříd


  

  

  5. prosinec 2018 

Mikulášská nadílka
Ve středu 5. 12. se opět do naší školy podíval Mikuláš se svými pomocníky - hodnými anděly a trochu zlobivými čerty. Děti se pro něho připravily básničku, písničku a za to se jim dostalo sladké odměny.

žáci 9. A a 9. B


  

  

  4. prosinec 2018 

Návštěva MěÚ Milevsko
V pátek 23. 11. 2018 se vydali žáci 3. A a 3. B za panem starostou na MěÚ Milevsko, aby se dozvěděli něco více o Milevsku, které právě probírají v prvouce. Děti navštívily obřadní síň, kde si mohly prohlédnout matriční knihu a u pana starosty odpovídaly na spoustu otázek.

žáci 3. a a 3. B


  

  

  3. prosinec 2018 

Přehled akcí na měsíc prosinec 2018
Poslední měsíc letošního roku je opravdu bohatý na události.
No, posuďte sami, vše najdete v Předhledu akcí prosinec 2018.

  3. prosinec 2018 

Florbalová jízda našich žáků
Abychom mohli být florbalovou velmocí a naši hráči mohli bojovat na letošním mistrovství světa v Praze o medaile, musíme je na to připravit a vytrénovat. A o to se snažíme i svým malým dílem na naší škole. Na škole máme celkem sedm skupin kroužků florbalu, od 3. do 9. třídy. Před pár lety, kdy jsme začínali, vše bylo nové. Neznali jsme techniku, taktiku, neměli jsme pořádnou výstroj a výzbroj. Ale musíme říci, že po překonání těchto „dětských nemocí“ se nám v současné době daří. Florbalové turnaje pořádá Asociace školních sportovních klubů – jedná se o kategorie III. (žáci 6. a 7. tříd) a kategorie IV. (žáci 8. a 9. tříd). Pro žáky 1. stupně se jedná o turnaj ČEPS Cup, který pořádá Český florbal. Každoročně se těchto turnajů účastníme a vždy obsazujeme přední místa. Ale v letošním roce se zatím opravdu daří. Po odehraných okresních kolech jsme v žádné kategorii nenalezli přemožitele, všechny zápasy jsme vyhráli a postoupili tak do krajských kol. A jízda pokračuje dál, v kategorii III. jsme po infarktovém finálovém zápasu se ZŠ Kaplice vstřelili 10 sekund před koncem vítězný gól a postoupili jsme do republikového finále. V dalších kategoriích na krajská kola teprve čekáme, tak uvidíme. Cílem naší školy je přivést ke sportu, co nejvíce žáků. Dík tedy patří všem vyučujícím, kteří vedou zájmové sportovní kroužky. Jsme rádi, že jsme navázali perfektní spolupráci s florbalovým klubem Došwich, kdy musím vyzdvihnout nezištnou pomoc pana Lukáše Dolejše při přípravě žáků na turnaje, ale i jeho osobní účast na všech turnajích a vedení zápasů. Představme si složení jednotlivých týmů:

a) kategorie 1. stupeň – Vlastimil Blažek, Oto Hanus, Marcel Trkovský, David Koutník, Michal Bejšák, Kristián Sivák, David Kabíček a Jan Pištěk

b) kategorie III. (6. – 7. třída) – Jan Bejšák, Daniel Dolejš, Šimon Klíma, Adam Sláma, Patrik Novotný, Adam Hejný, Dominik Fábera, Michal Říha, Karel Čunát, Jakub Kraus, Jakub Veselý

c) kategorie IV. (8. – 9. třída) – Jakub Hruška, Vít Šobek, Jakub Trojáček, Pavel Pištěk, Adam Špánek, Tomáš Kopáček, Jakub Čapek, Jiří Lípa, Marian Sivák

PaedDr. Martin Hrych


  

  

  15. listopad 2018 

Už máme svůj první slabikář
Dnes byl slavnostní den pro naše prvňáčky ze třídy 1. C paní učitelky Ilony Kabátové. Pan ředitel s paní zástupkyní jim přinesli a předali jejich úplně první slabikáře. Popřáli jim, ať se jim ve slabikáři pěkně čte.


  


Další fotografie z předávání slabikářů najdete ve fotogalerii - 2018_19_03_Slabikare_1C
  15. listopad 2018 

Setkání s knihou
V životě každého člověka přicházejí dny příjemné i ty, které bychom nejraději vymazali. Stejně na tom je i devítiletý školák Filip. Jaké trable ho potkaly, to zjistili žáci třetích tříd při poslední návštěvě Městské knihovny v Milevsku. Paní knihovnice Eva Hlavín je poutavou formou seznámila s knihou Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L., která poukazuje na složité mezilidské vztahy. Děti se zapojily s chutí do aktivit a návštěvu si opravdu užily.

Mgr. Eva Syrovátková


  

  14. listopad 2018 

Halové turnaje žáků 1. - 3. tříd
Po házenkářském turnaji pro žáky 1. – 3. tříd pokračoval v pondělí 12. listopadu další, tentokrát fotbalový turnaj. Jeho první ročník uspořádala 2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko společně s FC ZVVZ. Do sportovního klání se zapojilo pět družstev: ZŠ Chyšky, ZŠ Bernartice, dvě družstva 2. ZŠ J. A. Komenského a mužstvo chlapců naší školy. Po urputných bojích obsadili naši fotbalisté 1. místo, když rozhodlo o vítězství lepší skóre.
Celkové pořadí:
1. místo: 1. ZŠ Milevsko (10 bodů)
2. místo: 2. ZŠ Milevsko B (10 bodů)
3. místo: 2. ZŠ Milevsko A (4 body)
4. místo: ZŠ Chyšky (4 body)
5. místo: ZŠ Bernartice

Mgr. Eva Syrovátková


  

  

  2. listopad 2018 

Přehled akcí na měsíc listopad 2018
Celkový přehled akcí naleznete na Plán akcí listopad 2018.

  31. říjen 2018 

Nejlepší čtenáři druhých tříd
V pátek 19. října druhé ročníky postupně navštívily dětské oddělení Městské knihovny v Milevsku. Během opětovného setkání s knihovnickými skřítky Knihomilem a Knihomolem se nejprve všichni žáci formou hraní ocitli ve vesmíru. V kosmické lodi se přemístili na knižní planetu, kde měli žáci předvést, jak zdokonalili své čtenářské dovednosti. Každý druhák přečetl úryvek z knihy Bráchova bota. Všichni se opravdu snažili, ale tréma a jiné prostředí udělalo své. Skřítkové z každé třídy vybrali dva nejlepší čtenáře a odměnili je knižním dárkem.

Mgr. Andrea Zelenková


  

  

  31. říjen 2018 

Halloweenské dopoledne v 2. B
Ano - většina lidí Halloween neslaví, ale my jsme opět po roce využili halloweenských symbolů ke zpestření našeho vyučování. Děti se zkrášlily strašidelným líčením, některé měly i strašidelné kostýmy. Na začátku jsme si oprášili anglické číslovky pomocí anglické písničky - Halloween Creatures. Poté jsme procvičili svaly i mozkové závity při běžeckém diktátu na téma Čarodějnice. V matematice jsme procvičili počítání a vytvářeli jsme ve dvojicích strašidelný obrázek. Celé halloweenské skotačení jsme zakončili čtením příběhu a vysvětlením rozdílu mezi našimi Dušičkami a Halloweenem. Za každý zvládnutý úkol byla sladká odměna.

Mgr. Andrea Zelenková


  

  

  26. říjen 2018 

Projekt ke 100. výroční vzniku Československé republiky
V neděli 28. října oslavíme 100. výročí založení republiky. Všichni třídní učitelé se tomuto tématu věnovali během tohoto týdne ve svých hodinách. Žáci 4. B se na tento významný den připravovali už ve středu v rámci projektového dne. Celý den pracovali ve skupinách, vyhledávali důležité informace, tvořili národní strom, skládali básně a v závěru se společně pokusili o sestavení živé vlajky. Celý projektový den jsme si ve 4. B užili a navíc se dozvěděli mnoho zajímavých informací o vzniku Československa. Další fotografie naleznete ve Fotogalerii školy.

Mgr. Kamila Finková


  

  

  25. říjen 2018 

Naši florbalisté ovládli okresní kolo v kategorii III.
Ve čtvrtek 25. října proběhlo v písecké obloukové hale okresní kolo ve florbalu žáků 6. a 7. tříd - kategorie III. Celým turnajem prošli naši hráči bez ztráty jediného bodu, dokonce se soupeřům nepodařilo našemu brankaři Jakubovi Veselému vstřelit jediný gól. Tým nastoupil v této sestavě: Jan Bejšák, Šimon Klíma, Daniel Dolejš, Adam Sláma, Dominik Fábera, Adam Hejný, Patrik Novotný, Karel Čunát, Jakub Kraus, Michal Říha a branku strážil Jakub Veselý. Žákům děkuji za reprezentaci školy, panu Lukáši Dolejšovi za pomoc při koučování. No a uvidíme, jak se nám bude dařit v krajském kole, na které se už teď těšíme.

PaedDr. Martin Hrych


  

  

  25. říjen 2018 

Preventivní výukový program Kyberšikana
Ve dnech 19. a 22. října proběhl u žáků 6. a 7. tříd preventivní výukový program se zaměřením na Kyberšikanu. Žáci se dozvěděli, jak se správně zachovat, když se s kyberšikanou setkají, ať už oni sami nebo jejich nejbližší. Součástí preventivního programu bylo také pomocí dotazníku zjistit, jak jsou na tom se závislostí na internetu. Dostatek času byl také věnován sociálním sítím, které jsou součástí dnešní doby, a to zejména, jak předejít kybernetickým útokům. V druhé části preventivního výukového programu byl pro žáky vymezen čas na tvoření myšlenkových map, kde mohli ukotvit své nové poznatky z preventivního programu Kyberšikana.

Bc. Ladislav Soldán, realizátor proventivního programu


  

  

  24. říjen 2018 

Ekocentrum - Čapí hnízdo
V pátek 12. 10. navštívili žáci VI. A a VII. C Ekocentrum Čapí hnízdo, které se nachází poblíž Olbramovic. Na naučné stezce jsme si prohlédli expozice hospodářských zvířat (např. koně, skot, ovce, ale třeba i lamy) i volně žijících živočichů. Součástí je malá zoo Labyrint, kde našli útočiště poranění ptáci z okolí, ale kromě nich třeba vydra, která se nám velmi líbila. Navštívili jsme i pavilony s exotickými zvířaty, kde jsme se v rámci programu Ošetřovatel dozvěděli podrobnosti chovu, např. surikat či lemurů. Po prohlídce jsme řešili různé úkoly týkající se zdejších zvířat. Celá exkurze vyvrcholila v přilehlém lanovém parku.

Adéla Blažková, žákyně VII. C


  

  

  23. říjen 2018 

Třeťáci v DDM
V úterý 23. 10. si třída 3. B zpříjemnila výuku návštěvou Domu dětí a mládeže v Milevsku. Zde si žáci vyzkoušeli mnoho zajímavých činností a na závěr si své výtvory odnesli na památku. Děkujeme pracovníkům DDM paní Slabové a Štolzové za pomoc a přípravu činností.


  

  18. říjen 2018 

Sbírat se vyplatí, aneb výlet za odměnu
Nejaktivnější třídy ve sběru papíru v uplynulém školním roce - 3. C, 3. A a 2. B vyjely za odměnu na výlet do Hluboké n. Vltavou. Cílem naší cesty byla návštěva Loveckého zámku Ohrada a Zoo Hluboká. Velmi se nám líbila výstava Les pramenů + Letokruhy - skrytá kronika života stromů. Byla to zábava i poučení zároveň. Už se těšíme na další společné zážitky!

Mgr. Andrea Zelenková


  

  

  17. říjen 2018 

Přírodovědný klokan na naší škole
Ve středu 10. 10. řešilo 43 žáků 8. a 9. ročníku úlohy Přírodovědného klokana. Nutno říci, že se jednalo o poměrně náročné úlohy z fyziky, přírodopisu, zeměpisu a matematiky. Nejlépe si s úlohami poradili žáci 8. ročníku - Karolína Valentová, Jakub Pileček a Tomáš Kopáček. Všem účastníkům soutěže děkujeme za účast v soutěži. Částečnou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.


  

  

  12. říjen 2018 

Florbalový turnaj pro žáky 3. - 5. ročníků
Ve čtvrtek 11. 10. hostila milevská sportovní hala celkem 9 florbalových týmů žáčků 3. - 5. tříd. Konal se zde totiž 3. ročník florbalového turnaje, jehož organizátorem je naše škola společně s florbalovým klubem Došwich. Kdo tu byl - 2 týmy 1. ZŠ Milevsko, 3 týmy 2. ZŠ Milevsko, 2 týmy ZŠ Kovářov (chlapci a dívky), 1 tým ZŠ Chyšky a 1 tým ZŠ Bernartice. Atmosféra byla úžasná, děti si turnaj moc užívaly a určitě se všem líbil.


  

  

  11. říjen 2018 

Model krajiny vytvořili paťáci
Žáci 5. tříd v rámci předmětu Pracovní činnosti vytvořili pěkné modely krajiny. Při tvorbě se rozdělili do skupin a každá skupina používala přírodní materiály (kamínky, mech, písek, dřevo, papír, atd.) při výrobě pěkných modelů krajiny. Několik vytvořených modelů si můžete prohlédnout níže.


  

  

  

  11. říjen 2018 

Den se složkami záchranného systému
Ve čtvrtek 4. 10. proběhla na školním hřišti ukázková akce složek záchránného systému pro žáky 1. - 3. ročníku. Žáci mohli vidět, jak v praxi pracuje a poslouchá perfektně vycvičený policejní pes, když jde do akce. Jak zasahuje proti podezřelému člověku. Mohli si vyzkoušet hru na přetahovanou s daným pejskem. Dále si prohlédli vybavení policejních vozů běžných, ale i speciálního vozu dálniční policie. Velmi zajímavý byl i pohled do zásahového hasičského auta, kde žáci dostali i podrobné vysvětlení k čemu všemu se vybavení tohoto auta používá. Dětem se ukázka moc líbila. Děkujeme všem, kteří se podíleli na její realizaci.


  

  

  11. říjen 2018 

Výkup kaštanů a žaludů
Ve čtvrtek 4. 10. jako každoročně proběhl výkup kaštanů a žaludů. Žáci sebrali celkem 5287 kg kaštanů a 5142 kg žaludů.
Výkup se uskutečnil pro Lesní správu Orlík nad Vltavou.


  

  

  10. říjen 2018 

Orientační závod - S mapou v ruce skrz Vinice
Za krásného slunečného počasí se uskutečnil 3. ročník orientačního závodu S mapou v ruce skrz Vinice, který jako každoročně zorganizovalo milevské gymnázium. Naši žáci se zúčastnili v hojném počtu v kategorii III. - žáci a žákyně 6. a 7. ročníku a v kategorii IV. - žáci a žákyně 8. a 9. ročníku. Nutno říci, že se naši žáci v orientačním běhu neztratili, ba naopak ve všech kategoriích zvítězili. Děkujeme učitelům a žákům gymnázia za organizaci a našim žákům za reprezentaci školy a paní učitelce Aleně Dolejškové za přípravu.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Výsledky - chlapci III.

Výsledky - dívky III.

Výsledky - chlapci IV.

Výsledky - dívky IV.


  

  

  1. říjen 2018 

Přehled akcí na měsíc říjen 2018
Z akcí, které nás čekají v měsíci říjnu, vybíráme nejdůležitější:

- čtvrtek 4. 10. od 7:00 hodin za školní jídelnou - výkup kaštanů a žaludů
- pátek 5. 10. - výdej obědů pouze do 13 hodin (příprava volební místnosti)
- čtvrtek 18. 10. od 15:30 hodin - schůzka pro vycházející žáky a jejich rodiče se zástupci ŠŠ a SOU
- úterý 23. 10. - třídní schůzky - 15:00 hodin 1. stupeň, 15:30 hodin 2. stupeň

Celkový přehled akcí naleznete na Plán akcí říjen 2018.

  1. říjen 2018 

Kroužek - Věda nás baví
V pátek 5. 10. 2018 od 13:30 hodin se uskuteční úvodní hodina kroužku Věda nás baví. Myslíme si, že kroužek bude vhodným doplněním výuky přírodovědných předmětů. Tedy, pokud se chcete nezávazně podívat, co kroužek nabízí, přijďte! Lekce se koná v přízemí budovy 2. stupně, učebna 7. C, číslo dveří 9.


  

  27. září 2018 

Výkup kaštanů a žaludů
Ve čtvrtek 4. 10. 2018 v 7:00 hodin se uskuteční výkup kaštanů a žaludů v prostoru parkoviště za školní jídelnou.
Výkupní cena: kaštany 5,- Kč/kg, žaludy 8,-Kč/kg.
Soutěž tříd ve sběru papíru probíhá i letos.

  23. září 2018 

Třeťáci opakovali v přírodě
Krásného slunečného počasí využili žáci 3. A a 3. B v úterý 18. září k pobytu v přírodě. Park Bažantnice se pro ně stal na odpolední vyučování venkovní učebnou. Ve družstvech mohli zjistit, zda přes prázdniny nezapomněli všechny vědomosti, znalosti a dovednosti získané v předcházejících letech. Čas jim zbyl i na míčové hry a závěrečné hodnocení. Opakování v přírodě bylo vesměs kladně hodnoceno.

Mgr. Eva Syrovátková a Mgr. Jana Kahounová


  

  

  21. září 2018 

Brno - republikové finále OVOV
Ve dnech 5. - 7. září 2018 jsme byli účastníky republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Brně. Po příjezdu do Brna vedly první kroky k vysokoškolským kolejím VUT, kde jsme se ubytovali. Večer probíhal na nedalekém stadionu nácvik žáků a učitelů na čtvrteční slavnostní nástup. Organizaci na stadionu si v tuto chvíli přebrali policisté a vojáci, kterým vděčíme za to, že se žáci dostavili vždy na danou disciplínu včas a na správné místo. První závodní den, tedy čtvrtek, měl skvělou atmosféru už od samého začátku, kdy po slavnostním nástupu všichni přítomní upřeli zrak k nebi, odkud se snesla skupina parašutistů a přistála přímo uprostřed stadionu. Žáci během dvou dnů závodili v deseti disciplínách a vedli si moc dobře. Bára Sulanová obsadila 11. místo (ze 104 děvčat), Lucie Kašparová 40. místo (ze 44 děvčat), Ondřej Honzík 17. místo a Karel Čunát 24. místo ( z 26 žáků). Všem, kdo se závodů zúčastnil, patří velký obdiv a dík.

P. S. Možná někdo zahlédl na ČT Sport reportáž z tohoto finále, kde byl rozhovor s Bárou a paní učitelkou.

Mgr. Alena Dolejšková


  

  

  11. září 2018 

Prvňáčci zkoumají a objevují naši školu
Pro prvňáčky je tu druhý týden jejich docházky do školy. Už vědí, kde je jejich třída, šatna, tělocvična, družina, jídelna. A dnes v objevování pokračovali. Navštívili paní sekretářku, paní zástupkyni a pana ředitele. Nejvíce se jim líbilo v ředitelně, kde je nejvíce zaujal robot Lego Boost. Nakonec si odnesli i sladkou odměnu - lízátko.


  

  


  6. září 2018 

Přehled akcí na měsíc září 2018
Celkový přehled akcí naleznete na Plán akcí září 2018.

  4. září 2018 

První školní den
Školní docházka začala i pro naše prvňáčky. Do tří prvních tříd nastupuje celkem 63 žáků. Paní třídní učitelka 1. A Věra Pospíšilová přivítala 22 žáků, do 1. B paní učitelky Hany Wegschmiedové přišlo 21 žáků a v 1. C, kde je třídní učitelkou Ilona Kabátová, bude 20 žáků. S prvňáčky a jejich rodiči se přišel přivítat pan ředitel Martin Hrych, pan starosta Ivan Radosta a paní zástupkyně Marie Jelenová. Přejeme, ať se prvňáčkům líbí a rodičům hodně, hodně trpělivosti.....


  

  


Dalších pár fotografií z prvního dne naleznete ve fotogalerii 2018_19_01_Prvni_den
  3. září 2018 

Rozvrhy hodin - změny!
Třídní učitelé seznámili žáky s rozvrhy, které jsou platné od pondělí 4. září. Museli jsme udělat úpravy u 5. - 9. tříd z důvodu, kdy jsme 28. srpna obdrželi informaci, že nám nenastoupí vyučující výtvarné a hudební výchovy. Danou situaci nám pomohla vyřešit paní učitelka Ludmila Škochová, která bude učit výtvarnou výchovu. Hodiny hudební výchovy učí Dagmar Vošahlíková, Hana Ctiborová a Martin Hrych. Dále pedagogický sbor od září posílily paní učitelky Jana Eretová (1. stupeň) a Dominika Koutníková (Tv) a paní asistentky pedagoga Ivana Dlouhá, Drahomíra Ševčíková a Zuzana Zemanová.

  29. srpen 2018 

Informace pro rodiče - organizace 1. týdne školní docházky

1. Organizace pro 1. třídy

Pondělí 3. 9. 2018    Slavnostní zahájení školní docházky
Vyučování: 7:50 - 9:00 h
Vezměte s sebou školní tašku, na školáčky budou čekat školní potřeby, dárečky. Pro rodiče seznam všeho, co budou ještě potřebovat, a další pokyny.

Úterý 4. 9. 2018
Vyučování: 7:50 - 9:30 h

Středa 5. 9. 2018
Vyučování: 7:50 - 10:30 h

Čtvrtek a pátek dle rozvrhu.

2. Organizace pro ostatní třídy

Pondělí 3. 9. 2018    Slavnostní zahájení školní docházky
Vyučování: 7:50 - 9:30 h

Úterý 4. 9. 2018 Vyučování 1. stupeň: 7:50 - 11:25 h
Vyučování 2. stupeň: 7:50 - 12:20 h

Od středy 5. 9. 2018 dle rozvrhu

  27. srpen 2018 

Informace k přihláškám do ŠJ a ŠD
Vážení rodiče,

je možné vyřídit si přihlášku na stravování v kanceláři ŠJ
(tel.775 700 064)
20.08. – 29.08.2018   8,00 – 14,00 hod.
30.08.2018    8,00 – 16,00 hod.
31.08.2018    8,00 – 14,00 hod.

Žáky je možno zapsat do ŠD (v budově ŠD)
29.08.2018    8,00 - 13,00 hod
30.08.2018    8,00 – 16,00 hod.
31.08.2018    8,00 – 14,00 hod.

PaedDr. Martin Hrych, ředitel školy

  25. srpen 2018 

Informace k novému školnímu roku 2018/2019
Vážení rodiče,
aktualizovali jsme informace k novému školnímu roku. V položkách menu Školní rok 2018/2019 a Informace pro rodiče naleznete informace o třídnictví, rozvrhy tříd, přehled pracovníků a další důležité informace. Přejeme pěkné Bartolomějské posvícení, poslední týden prázdnin a nový školní rok začíná v pondělí 3. září 2018.

PaedDr. Martin Hrych, ředitel školy

Předchozí | Další
 
Poslední aktualizace 01/10 Mkrizik     (c) 2004-2018     1.základní škola T. G. Masaryka Milevsko