13. leden 2017 

Srdce z lásky darované
Předloni jsme se účastnili soutěže Srdce s láskou darované, která podporuje základní lidské hodnoty. Letos jsme se rozhodli opět do soutěže zapojit – vyrobili jsme srdíčka, která jsme věnovali Pavlu Hejhalovi, jehož velmi obdivujeme, a milevskému psímu útulku a lidem, kteří se o něj starají, protože jejich práci oceňujeme. Na tomto odkazu Srdce z lásky darované si můžete naše práce prohlédnout a přečíst si doprovodné texty k nim. Pokud se Vám budou líbit, můžete nám věnovat i svůj hlas.


    

    


Další fotografie z výroby a předávání srdcí najdete ve fotogalerii:
2016_17_22_Srdce

  12. leden 2017 

Sportovní úspěch - naši florbalisté vyhráli krajské kolo v Kaplici
Včera 11. 1. naše mužstvo žáků 8. a 9. tříd odjíždělo do Kaplice na krajské kole ve florbale. Již výkon v okresním kole dával naději, že i na kraji bychom mohli dosáhnout dobrého umístění. Našimi soupeři ve skupině byla mužstva ZŠ Soběslav, ZŠ Školní Kaplice a ZŠ Fantova Kaplice. Nastoupili jsme hned do pvního zápasu turnaje a naším soupeřem bylo mužstvo Soběslavi. Na hráčích byla vidět ještě nervozita, ale přesto se nám podařilo vyhrát 1 : 0. Ve druhém zápasu jsme se již rozehráli a ZŠ Školní jsme přehráli 5 : 0. Již v této chvili jsme měli zajištěn postup do semifinále. V posledním zápase ve skupině jsme hráli ze ZŠ Fantova Kaplice. Zápas jsme začali velmi dobře a po 10 minutách jsme vedli   3 : 0. Pak ale chybou několika špatných rozehrávek a nedůsledného bránění bylo rázem 3 : 3, tak i zápas skončil. V semifinále nás čekal soupěř z Kardašovy Řečice, kterého jsme přehráli rozdílem jednoho gólu 1 : 0, a byli jsme ve finále!!! Finálové utkání bylo pikantní tím, že jsme se potkali s týmem ZŠ Máj České Budějovice, v kterém nastoupili naši bývalí žáci - Adam Kotrba v bráně a Jakub Stejskal v útoku. Finále jsme plně ovládli, ani fyzická převaha a nasazení soupeřů nastačila na kombinační hru našeho týmu. Konečný výsledek 5 : 0 byl jednoznačný úspěchem a otevřel nám cestu do republikového finále B, které se bude konat 27. 1. 2017 v Plzni za účasti nejlepších týmů z krajů Jihočeského, Středočeského a Západočeského. Tento postup je největším úspěchem našich florbalistů v dosavadní historii školy. Děkujeme za super výkon týmu ve složení: Radek Bican, Martin Dolejš, Petr Dolejš, David Prokop, Lukáš Trojáček, Daniel Hrůza, Matyáš Pátek, Vojtěch Soulek, Vít Hron, Štěpán Pokorný, Vojtěch Bečka a Martin Sedlák. MH


    

    


Krátké video z turnaje:


Další fotografie najdete ve fotogalerii:
2016_17_21_Florbal_kraj

  10. leden 2017 

Čtvrťáci na Hůrkách
Dnes jsme se všichni, a s chutí, v rámci tělesné výchovy vyřádili na sněhu. Pravda, některé "povozy" nám daly co proto. Ten kdo nezvládl techniku sjezdu, musel za nimi i utíkat. Dneska to z kopce jen fičelo.


    

    


Další fotografie z dnešního sáňkování naleznete ve fotogalerii: 2016_17_20_Sáňkování

  5. leden 2017 

Výtvarná výchova ve 4. A trochu jinak
Dnes jsme své obrázky ve výtvarné výchově vytvářeli vleže. Leckdo by mohl namítnout, že se jen tak válíme. Na začátku jsme to brali jako velkou legraci, ale netrvalo dlouho a zjistili jsme, že to není nic jednoduchého. Naše ruka neměla pevnou oporu a naše tahy byly dost nejisté. Ještě, že jsme nemalovali barvami, to bychom byli zmalovaní i my.:-D Výtvory se nakonec podařily.


    

    


Další fotografie z vánočních dílniček najdete ve fotogalerii: 2016_17_19_Vytvarka_4A

  2. leden 2017 

Přehled akcí na měsíc leden 2017
Dobrý den, vítáme Vás v novém roce 2017 a ještě jednou přejeme, ať je úspěšný.
První aktualitou v letočním roce je přehled akcí, které nás čekají v měsíci lednu, na některé bychom chtěli upozornit:
- ve čtvrtek 5. ledna se uskuteční konzultační třídní schůzky - 1. stupeň 14 - 17 hod. a 2. stupeň 15 - 17 hod. Srdečně zveme všechny rodiče!
- v úterý 31. ledna bude zakončeno 1. pololetí školního roku a žáci převezmou výpis vysvědčení, odpolední vyučování odpadá
- v pátek 3. února budou jednodenní pololetní prázdniny

Celkový přehled lednových akci naleznete na tomto odkazu Akce leden 2017.

  27. prosinec 2016 

Přání k Vánocům a do nového roku 2017
Všem rodičům, žákům i pracovníkům školy přejeme krásné prožití vánočních svátků a v novém roce se těšíme na další školní práci.

    


Za vedení školy Mgr. Marie Jelenová a PaedDr. Martin Hrych

  23. prosinec 2016 

Vánoční besídky
Poslední předvánoční den ve škole jsme si pěkně užili. Ve všech třídách převládla předvánoční nálada, všude zněly koledy, jedlo se cukroví a na závěr jsme si dali dárečky. Tak teď už se těšíme na Vánoce a vánoční prázdniny :-).
Fotky ukazují jaká byla vánoční nálada ve třídách 2. B, 2. C a v 5.A.


    

    


Předchozí | Další
 
Poslední aktualizace 01/10 Mkrizik     (c) 2004-2010     1.základní škola T.G.Masaryka Milevsko