Přihlášení přes Google Workspace

G-suite

Přihlašení na Google Workspace

Spustit webový prohlížeč a zadat adresu www.google.cz. Po otevření stránky kliknout v právém horním rohu na tlačítko "Přihlásit se". Zadat Váš školní email (tvar jmeno.prijmeni@zsmilevsko.cz) a heslo. Při úspěšném přihlášení jsou k dispozici všechny nástroje Google.

Aplikace nástroje Google Workspace

•  Google Učebna (Classroom)

Distanční výuka probíhá pomocí aplikace Google učebna - Classroom. Na internetu je možné najít spoustu materiálů a videí, jak s tímto nástrojem pracovat, nicméně nám přišel velmi zajímavý materiál pana učitele Pavla Hodála, který jsme Vám níže zveřejnili.  Jedná se o velmi přehledně zpracovaná videa jak pracovat s Google Učebnou z pohledu žáka, která Vás vedou systematicky k cíli.
Google aplikace

1. Jak se přihlásit do kurzu Google Učebna pomocí kódu

2. Zápis do Google Učebny pomocí pozvánky e-mailem

3. Popis prostředí Google Učebny z hlediska žáka

4. Typy materiálů v Google Učebna z pohledu žáka

•  Google Meet  (videokonference)

Jediný odkaz, který potřebujeme (aplikace Meet - ikona kamery), je

Návod na videokonferenci přes aplikaci Meet

1. Přihlasit se do svého školního Google účtu.

2. Ve webovém prohlížeči zadat adresu https://meet.google.com

3. Zahájit schůzku

4. Zadat název schůzky

5. Zkontrolovat kameru a mikrofon

6. Kliknout na tlačítko “Připojit se”

7. Pozvat další účastníky tím, že jim zaslat odkaz nebo je vybrat z adresáře.

8. Je možné sdílet svoji plochu nebo jen okno programu. Je možné i chatovat. Je možné ztlumit mikrofon ostatním i sobě. Je možné zapnout/vypnout svoji kameru. Je možné nahrávat. Je možné ostatním poskytnout soubory.

Návod jak se připojit k vysílání přes Meet

1. Přihlásit se do svého školního Google účtu.

2. Ve webovém prohlížeči zadat webovou adresu Meet místnosti, kterou vám zaslal ten, kdo hovor svolal. Je možné, že vám přišla pomocí pozvánky z Kalendáře nebo e-mailem, chatem či jinak. Tato adresa je jedinečná.

3. Zkontrolovat kameru a mikrofon

4. Kliknout na tlačítko “Připojit se”