28. 10. 2020 Den vzniku samostatného československého státu

Píše se rok 1918, skončila 1. světový válka, Rakousko - Uhersko se rozpadá a vzniká samostatný československý stát. U jeho zrodu stojí muž, jehož jméno nese naše škola - Tomáš Garrigue Masaryk. Můžeme najít nějakou paralelu se současnou situací a názory T. G. Masaryka? Jak by se asi postavil k současnému problému, jak by ho řešil? Těžko říci, ale byl to muž činu, takže bychom se možná divili, kdyby tu dnes byl ...

Pojďme si připomenout jeho některé citáty:

• Život se nedá slovy dostatečně vyložit, jen žít.
  • Lidé chtějí žít a nedovedou se odtrhnout od smrti.

A také něco o škole:

• Vzdělání není pouhým nashromážděním jednotlivých vědomostí, jako těstem není mouka, voda, sůl, kvasnice atd. dohromady naházené.

1. září jsme na škole odhalili plaketu T. G. Masaryka, na které stojí "Pravda vítězí".

Prosím, pojďme se zkusit chovat každý den tak, abychom naplňovali odkaz tohoto citátu a dávali tak ten správný příklad svému okolí ... Vždyť to není tak těžké, abychom jsme se řídili dle dalšího doporučení našeho prvního pana prezidenta:  "Nebát se a nekrást".